Solvera
W ramach współpracy z MSCG firma Solvera pozyskała liczne dotacje – od wsparcia na opracowanie innowacyjnych produktów, przez wdrożenie wyników prac badawczych po dofinansowanie na rozwój własnego Centrum B+R i promowanie produktów na rynkach zagranicznych.
115 493 306,17 PLNWartość dofinansowania
164 990 437,39 PLNWartość projektów
9Liczba obsługiwanych projektów
Beneficjent: Solvera Gawel Technology
Branża: Branża metalowa / elementy złączne
Zrealizowane projekty:
- Projekty badawczo-rozwojowe
- Projekty inwestycyjne
- Infrastruktura B+R
- Wzornictwo przemysłowe
- Internacjonalizacja
Cele projektów:
- Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji
- Wdrożenie do produkcji rezultatów prac badawczych
- Rozwój centrum B+R
- Pozyskanie dofinansowania na wzornictwo
- Promocja produktów na rynkach zagranicznych
Solvera Gawel Technology jest firmą specjalizującą się w wytwarzaniu elementów złącznych. W ofercie firmy znajduje się bardzo szeroki zakres asortymentu dedykowanego różnym zastosowaniom i branżom. Kluczowi odbiorcy firmy działają m.in. w sektorze motoryzacyjnym, sektorze produkcji stolarki okiennej, AGD, a także w branży meblowej oraz budowlanej.
Firma opiera swój rozwój o innowacyjne produkty oraz technologie powstające we własnym, dobrze wyposażonym centrum badawczo rozwojowym zatrudniającym specjalistyczną kadrę, w tym naukowców. Tworzone rozwiązania są przedmiotem licznych zgłoszeń patentowych i patentów, wyniki prac są wdrażane we własnej działalności firmy. Dzięki szerokim kompetencjom oraz wysokiej jakości produktów firma notuje stały, dynamiczny wzrost oraz osiąga znaczące sukcesy na rynku międzynarodowym.
Rezultaty projektów
Opracowanie innowacyjnego gwintu do montażu komponentów w podzespołach ze stopów aluminium w samochodach elektrycznych i hybrydowych oraz artykułach AGD.
W ramach dotacji firma sfinansowała wynagrodzenia kadry naukowo-badawczej, zakup surowców oraz usług zewnętrznych (podwykonawstwo), jak również amortyzację urządzeń przemysłowych.
Opracowanie innowacyjnej powłoki CGC o znacząco lepszych parametrach w stosunku do produktów konkurencji.
W ramach projektu sfinansowano wynagrodzenia kadry B+R, koszty zakupu usług badawczych w zewnętrznych laboratoriach, koszty zakupu surowców.
Wdrożenie do produkcji systemu mocującego rozrusznik oparty o innowacyjny komponent bimetalowy – śrubę bimetalową. W ramach projektu dofinansowano budowę hali, prace rozwojowe, usługi doradcze oraz zakupiono maszyny i urządzenia jak prasa, piec do ulepszania cieplnego, myjki oraz maszyny sortujące.
Wdrożenie innowacyjnych elementów złącznych z gwintem specjalnym MTT (Multiple Thread Technology) z zastosowaniem technologii modelowania wielkoskalowego w oparciu o stal o strukturze wielofazowej TRIP. Projekt jest w trakcie realizacji. W ramach projektu finansowany jest zakup pras, walcarek oraz ciągarek.
Pozyskanie dofinansowania na rozbudowę własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, dzięki czemu potencjał firmy w obszarze realizacji projektów badawczych na własne potrzeby znacząco się zwiększył.
W ramach realizowanego projektu wzorniczego, zostanie opracowany i wdrożony nowy produkt w postaci elementów złącznych przeznaczonych do montażu w aluminium dedykowanych w szczególności branży automotive oraz AGD. Powstanie submarka dla nowego produktu, w związku z czym opracowana zostanie również strategia marketingowa i komunikacji. W celu lepszego wykorzystania wzornictwa w firmie opracowane zostaną metodyki zarządzania procesem wzorniczym.
W ramach realizowanego projektu eksportowego firma bierze udział w programie promocji branży maszyn i urządzeń w celu zaprezentowania własnej marki produktowej na rynkach: USA, Meksyk, Chiny, Turcja, Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Szwecja, Hiszpania. Sfinansowanych zostanie łącznie 34 misji wyjazdowych oraz udział w targach EIMA BOLONIA. Dodatkowo, dofinansowany zostanie koszt działań promocyjnych – materiałów informacyjno-promocyjnych, takich jak gadżety reklamowe i materiały drukowane.