Przedsiębiorcy w 2017 roku dostają ogromną szansę na pozyskanie unijnych dotacji w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Konkursy ujęte w przyszłorocznym harmonogramie pozwolą na sfinansowanie prowadzenia badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych, a harmonogram przygotowany przez Instytucję Zarządzającą dostosowany jest dla przedsiębiorstw z sektora MŚP, a także dla dużych firm zatrudniających powyżej 250 pracowników.

Szybka Ścieżka

Blisko 8 miliardów złotych to budżet przeznaczony na dotacje w ramach POIR. Najwięcej środków, aż 2,75 miliarda złotych zostało przydzielonych do działania 1.1.1 Szybka Ścieżka. W 2016 roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli biznesu. Pierwszy konkurs wystartuje wraz z początkiem marca i będzie trwał przez 4 miesiące do końca czerwca. Przedsiębiorcy będą mogli chwilę odetchnąć w sezonie wakacyjnym i przygotować się na kolejne rozdanie Szybkiej Ścieżki, której nabór planowany jest od września i będzie trwał do końca roku. Obowiązujące terminy dotyczą dużych firm i sektora MŚP.
Działanie Planowane ogłoszenie Koniec naboru
1.1.1 Szybka Ścieżka – dla MŚP – I konkurs 1 lutego 30 czerwca
1.1.1 Szybka Ścieżka – dla dużych przedsiębiorstw – I konkurs 1 lutego 30 czerwca
1.1.1 Szybka Ścieżka – dla MŚP – II konkurs sierpień grudzień
1.1.1 Szybka Ścieżka – dla dużych przedsiębiorstw – II konkurs sierpień grudzień

Sektorowe programy B+R

Ponad miliard złotych przewidziany jest dla programów sektorowych. To specjalne konkursy przeznaczone dla przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w określonej branży. Na dofinansowanie będą mogli liczyć przedsiębiorcy z sektora chemicznego, elektroenergetycznego czy też motoryzacyjnego. Nowością w 2017 roku są konkursy INNONEUROPHARMA przeznaczony dla sektora farmaceutycznego oraz WoodINN przeznaczony dla sektora leśno-drzewnego i meblarskiego. Innowacyjny recykling to kolejny nowy instrument finansujący badania przemysłowe i prace rozwojowe sektora recyklingu surowców mineralnych i drewna.
Działanie Planowane ogłoszenie Koniec naboru
INNOCHEM (sektor chemiczny) 10 stycznia 28 kwietnia
INNONEUROPHARMA (sektor farmaceutyczny) 20 stycznia 7 kwietnia
Innowacyjny Recykling (sektor recyklingu surowców mineralnych i drewna) 25 stycznia 21 kwietnia
WoodINN (sektor leśno-drzewny i meblarski) 10 lutego 28 kwietnia
GAMEINN (sektor produkcji gier wideo) 3 kwietnia 6 lipca
PBSE (sektor elektroenergetyczny) III kwartał IV kwartał
INNOSBZ (sektor systemów bezzałogowych) III kwartał IV kwartał
INNOSTAL (sektor stalowy) III kwartał IV kwartał
IUSER (sektor elektroniki) IV kwartał I kwartał 2018
Od momentu uruchomienia Działania Szybka Ścieżka pozyskaliśmy dofinansowanie dla 20 projektów o łącznej wartości: 82 372 586,58 zł
Jeżeli są Państwo zainteresowani aplikowaniem o dotacje na projekty badawczo-rozwojowe serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:
  • 81 444 12 73
  • 780 044 395
  • bok@mscg.com.pl
Zapraszamy do współpracy!