Na wniosek Porozumienia Polskie Gry został uruchomiony Program sektorowy GameINN, realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Program ma na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie 2023 roku.

Podczas Gali Game Jam Awards 2016  w Warszawie wicepremier Jarosław Gowin ogłosił wyniki I konkursu GameINN.

Dofinansowanie otrzyma 38 nowatorskich projektów, a budżet I konkursu GameINN wynosił 116 mln zł.

Z przyjemnością informujemy, iż spośród 38 projektów rekomendowanych do dofinansowania 4 projekty o łącznej wartości blisko 13 mln zł zostały opracowane przez ekspertów MSCG.

Warto zaznaczyć, iż projekt naszego Klienta znalazł się na podium listy rankingowej.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz wierzymy, że otrzymane dofinansowanie pozwoli unowocześnić polską gospodarkę w branży gier wideo, która ma niewątpliwie ogromny potencjał.

Już 3 kwietnia 2017 roku planowane jest ogłoszenie II konkursu GameINN w ramach Sektorowych programów B+R. Wszystkich producentów gier wideo w Polsce serdecznie zachęcamy do starania się o uzyskanie dofinansowania na realizację innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapraszamy do współpracy przy wnioskowaniu o unijne granty.

Jeżeli są Państwo zainteresowani aplikowaniem o dotacje na projekty badawczo-rozwojowe dla sektora produkcji gier wideo serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:
  • Artur Wójtowicz
    Opiekun Klienta Biznesowego
  • 780 044 395
  • 81 444 12 73
  • artur.wojtowicz@mscg.com.pl
Zapraszamy do współpracy!